poniedziałek, 7 maja 2012

Mazowiecki Festiwal Sztuki "Powrót do korzeni" III edycja

III MAZOWIECKI FESTIWAL SZTUKI "POWRÓT DO KORZENI"w Galerii Sztuki Współczesnej "Ad-hoc".

W czerwcu 2012 r. zapraszamy wszystkich artystów oraz miłośników sztuk plastycznych i historii do udziału w organizowanym co dwa lata spotkaniu ze sztuką, tym razem pod hasłem "Starówka nie tylko warszawska". Festiwal "Powrót do korzeni", który już po raz trzeci zagości w najbardziej znanej galerii w Ursusie, jest swoistym, artystycznym spojrzeniem w tył - podobnie, jak poprzednie edycje. W 2010 roku  nosił on tytuł "Chopin i jego Mazowsze" a artystów inspirowały urokliwe miejsca związane z wielkim kompozytorem.
III Festiwal jest gratką nie tylko dla kolekcjonerów malarstwa plenerowego. Znajdą tu coś dla siebie wędrowcy i poszukiwacze urokliwych zakątków Mazowsza a nawet dalekich rejonów Europy i świata.
Na wystawie znajdą się prace wykonane niezwykle trudną techniką akwareli, pastelowe szkice i studia architektury, szkice i rysunki węglem oraz obrazy olejne.
Naszkicowane w notatniku wrażenia z podróży obok akademickich kompozycji prezentujących piękno architektury to zestawienie pobudzające wyobraźnię odbiorcy i skłaniające do zadumy nad nieprzemijającym urokiem miejsc noszących piętno historii.
Tematem prac, obok tytułowej Starówki Warszawskiej, będzie Mekka artystów - stary Paryż,
zagrożona zatonięciem Wenecja, architektura podwarszawskich miejscowości i zabytki budownictwa drewnianego z wielu regionów.
Dotychczas zgłosili swój udział znani na Mazowszu twórcy: Anna Komorowska, Jerzy Graczyk, Alicja Swoboda, Ada Bold, Zbigniew Jankowski, Aneta Szynalik, Krystyna Szymczak, Regina Wierzbicka - Mnich, Alina Stańczuk, Krystyna Wolicka, Krystyna Wolińska, Danuta Hutniczak, Janina Olczak, Jerzy Malczewski, Teresa Pożarowszczyk oraz młodzież artystyczna: Małgorzata Sowińska, Anita Jelińska, Jola Kaczmarek, Weronika Pietrzyk. Ponadto swoje prace zaprezentują gospodarze galerii: Grażyna Kostawska i Piotr Szałkowski.
Na zgłoszenia prac czekamy do końca maja 2012r. we wtorki i środy w godz. 9 - 20.00. w Pracowni Plastycznej O.K."Arsus" ul. Traktorzystów 14.

Wernisaż wystawy pod nazwą II MAZOWIECKI FESTIWAL SZTUKI "POWRÓT DO KORZENI"odbędzie się w Galerii Sztuki Współczesnej "Ad-hoc" ul.Traktorzystów 14 w dniu 2.06.2012r. o godz.17.00. Wystawa potrwa do 20 sierpnia. Wstęp wolny.

4 komentarze:

 1. Ten komentarz został usunięty przez autora.

  OdpowiedzUsuń
 2. Bardzo interesujący blog, zarówno pod względem merytorycznym, jak i estetycznym... Wspaniałe prace oczywiście... A szczególnie duże brawa, za inicjatywę przybliżania aspektów sztuk wizualnych szerokim masom. Pozdrawiam serdecznie i do zobaczenia w plenerze...;-)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Pozdrawiam znakomitego pastelistę. Mam nadzieję, że spotkanie z zagadnieniem odbić w wodzie zaowocuje kolejnymi dziełami.

   Usuń
 3. Uwaga! Ten pierwszy mój komentarz usunąłem, tylko z uwagi na to, że wkradł się tam (nie rozumiem skąd), jakiś chochlik...
  -Może mój komputer starał się pokazać, że sztuczna inteligencja góruje nad tą ludzką, a na to nie mogłem pozwolić ;-). Przepraszam... :-)

  OdpowiedzUsuń