Plener
malarski „ Maluj w Ursusie”
Kiedy: 22, 23, 29, 30 sierpnia 2026 r. w godz. 10.00-14.00
Miejsce: Park Czechowicki w Warszawie ul. Spisaka
Uczestnicy: Dorośli i młodzież od 14 r. ż.
Opieka artystyczna: artysta plastyk mgr sztuk pięknych
Grażyna Kostawska
Organizacja: Piotr Szałkowski, artysta plastyk
Organzator: Centrum Kultury Ursus
Oplata: 75 zl – Biletyna.pl
Co otrzymujesz: 16 godzin opieki artystycznej
Farby akrylowe, blejtram malarski, pędzle, paletę, sztalugę,
pojemnik na wodę.
Co zabrać ze sobą: kapelusz, prowiant i energię artysyczną
Tradycja organizowania plenerów malarskich w Ursusie sięga
lat 80-tych XX wieku, kiedy to grupa pasjonatów sztuk pięknych, pod egidą Zakladowego Domu Kultury ZM Ursus rozpoczęła
działalność artystyczną i wystawienniczą.
Organizowano liczne plenery malarskie w Sorkwitach, w Muszynie,
Dźwirzynie i w Popowie nad Liwcem, w Międzygórzu w Kotlinie Kłodzkiej oraz w
parkach Ursusa: Czechowickim i Achera. Wydarzeniom tym towarzyszyły efektowne
wystawy w Domu Kutury „Ursus” i w miejscach organizacji plenerów oraz, w latach
późniejszych, w Ośrodku Kultury Arsus, w Galerii Sztuki Współczesnej „Ad-hoc”.
Centrum Kultury Ursus kontynuuje tę piękną tradycję poprzez
organizację Pleneru Malarskiego „Maluj w Ursusie” w Parku Czechowickim. Zwieńczeniem wydarzenia
będzie wystawa poplenerowa w CKU.
Maluj z nami! Serdecznie zapraszam. Grażyna Kostawska.
