czwartek, 25 czerwca 2026

Plener malarski MALUJ W URSUSIE


Plener malarski „ Maluj w Ursusie”

Kiedy: 22, 23, 29, 30 sierpnia 2026 r. w godz. 10.00-14.00

Miejsce: Park Czechowicki w Warszawie ul. Spisaka

Uczestnicy: Dorośli i młodzież od 14 r. ż.

Opieka artystyczna: artysta plastyk mgr sztuk pięknych Grażyna Kostawska

Organizacja: Piotr Szałkowski, artysta plastyk

Organzator: Centrum Kultury Ursus

Oplata: 75 zl – Biletyna.pl

Co otrzymujesz: 16 godzin opieki artystycznej

Farby akrylowe, blejtram malarski, pędzle, paletę, sztalugę, pojemnik na wodę.

Co zabrać ze sobą: kapelusz, prowiant i energię artysyczną

 

Tradycja organizowania plenerów malarskich w Ursusie sięga lat 80-tych XX wieku, kiedy to grupa pasjonatów sztuk pięknych, pod egidą  Zakladowego Domu Kultury ZM Ursus rozpoczęła działalność artystyczną i wystawienniczą.  Organizowano liczne plenery malarskie w Sorkwitach, w Muszynie, Dźwirzynie i w Popowie nad Liwcem, w Międzygórzu w Kotlinie Kłodzkiej oraz w parkach Ursusa: Czechowickim i Achera. Wydarzeniom tym towarzyszyły efektowne wystawy w Domu Kutury „Ursus” i w miejscach organizacji plenerów oraz, w latach późniejszych, w Ośrodku Kultury Arsus, w Galerii Sztuki Współczesnej „Ad-hoc”.

Centrum Kultury Ursus kontynuuje tę piękną tradycję poprzez organizację Pleneru Malarskiego „Maluj w Ursusie”  w Parku Czechowickim. Zwieńczeniem wydarzenia będzie wystawa poplenerowa w CKU.

Maluj z nami! Serdecznie  zapraszam. Grażyna Kostawska.


 

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz